Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
Starość jest na topie! - Seniorlo 50+

Starość jest na topie!

DJ Wika (właściwie Wirginia Szmyt) to najstarsza polska didżejka – ma 75 lat! Swoim życiem przełamuje stereotyp, że na emeryturze człowiek już tylko wypoczywa i czeka. Jest propagatorką aktywnej emerytury i animatorką seniorów. Od 14 lat prowadzi potańcówki dla osób 50+ w jednym z warszawskich pubów oraz okolicznościowe imprezy w Polsce i za granicą.

Codziennie obserwuje ludzi, którzy nie mogą sobie poradzić z samotnością i bezczynnością. Stara się im uświadamiać, że osoby starsze także mogą realizować swoje pasje i rozwijać zainteresowania, uczestnicząc w zajęciach Uniwersytetów Trzeciego Wieku czy spotykając się w Klubach Seniora.

Od kilku lat DJ Wika gra na Dancingach Międzypokoleniowych w Cafe Kulturalna, które adresowane są do osób w różnym wieku. Prowadzi tam integrację pokoleń – pokazuje, że relacje z seniorami nie zawsze muszą być trudne.

Zobaczcie DJ Wikę w akcji:

Wywiad pochodzi z SeniorLO 50+ 1/2014.
Zobacz inne artykuły z tego numeru lub POBIERZ cały numer bezpłatnie

Add a Comment