Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania za nami - Seniorlo 50+

VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania za nami

W dniach 12-13 czerwca 2018 r. w Hotelu Śląsk we Wrocławiu odbyła się VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Opakowania. Konferencja jest wydarzeniem cyklicznym. Temat wiodący siódmej edycji nosił tytuł „Polska jako państwo Zero Waste”.

Prelegenci i uczestnicy dyskutowali na temat filozofii „Zero Odpadów” – próbowali uzyskać odpowiedzi na pytania: czy koncepcja Zero Waste stanowi rozwiązanie problemu przyrastającej masy odpadów, czy jest lepszą od recyklingu formą dbałości o środowisko, a może jest zbyt skomplikowana do stosowania na co dzień i przez to realnie mało efektywna? Niewątpliwie jest to zagadnienie budzące wiele kontrowersji. Konferencję zaszczyciło swoją obecnością blisko 90 osób, w tym przedstawiciele administracji publicznej, uczelni wyższych oraz firm, dla których istotny jest problem przyrastającej masy odpadów i ich negatywny wpływ na środowisko i zdrowie ludzi.

Gościem specjalnym VII Międzynarodowej Konferencji Logistyka Odzysku – Opakowania była prof. Misuzu Asari z Uniwersytetu w Kioto, Członek Japońskiego Towarzystwa Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami. Misuzu Asari zaszczyciła słuchaczy wystąpieniem pt. „Food waste reduction in Japan”, podczas którego opowiedziała o tym w jaki sposób Japończycy minimalizują ilość wytwarzanych odpadów spożywczych.

VII Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Odpady została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Konferencję prowadził popularny i lubiany dziennikarz Maciej Orłoś. Podziękowania kierujemy również do Nashi Art, wokalistów „Chamski i Przyjaciele” oraz Pawła Janak za organizację występów artystycznych. Patronat nad VII Międzynarodową Konferencją Logistyka Odzysku – Opakowania objęły: COBRO – Instytut Badawczy Opakowań, Polska Izba Gospodarki Odpadami, Polska Izba Opakowań, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Krajowa Izba Gospodarki Odpadami. Dziękujemy za objęcie wydarzenia patronatem. Czasopismom i portalom branżowym: Gazeta Wyborcza, Logistyka Odzysku, MiniLO&Aniela, SeniorLO 50+, Gospodarka Odpadami, opakowania.com.pl, Logistyka.net.pl, ecoportal.com.pl, ZielonyDziennik.pl dziękujemy za patronat medialny.

Zwieńczeniem Konferencji była Gala VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017.
Zwycięzcami VI edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo 2017 zostali:

 • w kategorii EKO-HIT PRODUKT
  I miejsce – S.A.W. Bartosz Bielecki za markę REC.ON
  II miejsce – ZODZYSQ za upcyklingowe plecaki
  III miejsce – Allbag Tomasz Woźniak za torbę z panelem fotowoltaicznym
 • w kategorii EKO-HIT USŁUGA
  I miejsce – Sklep BIOrę za sprzedaż produktów eko na wagę
  II miejsce – REMONDIS Electrorecycling Sp. z o.o., Electro-System Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. za Decydujesz.pl – ogólnopolski system odbioru wielkogabarytowych odpadów AGD
  III miejsce – Jeden Ślad Sp. z o.o. za wypożyczanie miejskich skuterów elektrycznych oraz STUDIO 102 Sp. z o.o. za projekt _Z głową / Pozbądź się wszystkiego, co nie jest ci potrzebne
 • w kategorii EKO-HIT GMINA ZASOBOOSZCZĘDNA
  I miejsce – Związek Międzygminny „Pilski Region Gospodarki Odpadami Komunalnymi” za edukację ekologiczną na terenie Związku Międzygminnego „PRGOK”
  II miejsce – Gmina Pszczółki za ścieżkę edukacyjną na terenie Obszaru Chronionego Krajobrazu Żuław Gdańskich w Skowarczu oraz Gmina Dąbrowa Górnicza za projekt „Od segregacji nie ma wakacji. Odwiedzić PSZOK – to dobry krok”.

Już teraz zachęcamy do udziału w najbliższej naszej konferencji, którą będzie IV Międzynarodowa Konferencja Logistyka Odzysku – Odpady, która odbędzie się w dniach 15-16.09.2020 r. we Wrocławiu pod hasłem „Edukacja ekologiczna społeczeństwa warunkiem sukcesu gospodarki odpadami” oraz Gali Finałowej kolejnej, VII już edycji Konkursu Przedsiębiorca Efektywny Surowcowo w czerwcu 2019 roku w Warszawie (dress code: kreacja z upcyklingu).