Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
Dojrzali Wspaniali znów na ulicach! Już 25 czerwca Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń ! - Seniorlo 50+

Dojrzali Wspaniali znów na ulicach! Już 25 czerwca Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń !

 

Parada Seniorow 2016 (8)

Dojrzali Wspaniali znów na ulicach!

Już 25 czerwca Ogólnopolska Parada Seniorów i Piknik Pokoleń !

Dojrzali Wspaniali już trzeci raz wychodzą na ulice – w tym roku będzie ich 10 000. Paradę Seniorów znów poprowadzi najstarsza polska DJ-ka 77 – letnia, DJ Wika. Po Paradzie odbędzie się wielki Piknik Pokoleń na terenie Zamku Ujazdowskiego w Warszawie. Wychodzimy na ulicę by zaprezentować potencjał społeczny osób starszych. Seniorzy dziś to 8 milionów osób. Już za kilka lat liczba ta wzrośnie do 10 milionów, a za dwie dekady niemal co trzeci obywatel naszego kraju będzie seniorem. Będziemy wówczas najstarszym społeczeństwem w Unii Europejskiej. Zjawisku temu będzie towarzyszyć zmniejszanie się populacji Polski – w 2080 roku będzie nas mniej niż 30 milionów.

Parada Seniorow 2016 (30)

Co z tego wszystkiego wynika? Jak mówi jeden z paradowych transparentów:

Starość Przyszłością Narodu!

Udział w Paradzie i Pikniku jest bezpłatny, nie trzeba zapowiadać udziału. Wystarczy przyjść, zabrać rodzinę i znajomych – świętować razem z nami! Wydarzenie to święto Dojrzałych! Wspaniałych! ale zapraszamy także młodszych. Świętujmy tego dnia międzypokoleniowo.

Parada Seniorow 2016 (10)

 • Parada Dojrzałych Wspaniałych! startuje 25 czerwca 2016 o godzinie 12.00 z Placu Konstytucji w Warszawie.
 • Piknik Pokoleń zaczyna się tego samego dnia o godzinie 13.00 na terenie parku CSW Zamek Ujazdowski.

Wspierają nas

Na Paradzie i Pikniku, organizowanych przez Fundację ZACZYN, współorganizowanych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i Fundację Porozumienie Bez Barier pojawią się nasi ambasadorzy i goście.

Do tej pory byli to m. in. aktorka Zofia Czerwińska, podróżnik Aleksander Doba, olimpijczyk Władysław Kozakiewicz, dziennikarka Agata Młynarska, piosenkarka Kasia Klich, raper Grubson, dziennikarz i performer Rafał Betlejewski, Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska i wielu innych.

W tym roku dołączą do nich kolejni Dojrzali Wspaniali i reprezentacja młodszego pokolenia: trenerka fitness Ewa Chodakowska, aktorka Krystyna Sienkiewicz, modelka Helena Norowicz, dziennikarz i reportażysta Mariusz Szczygieł, projektantka mody Joanna Klimas, panczenistka Erwina Ryś-Ferens, dziennikarz Uwagi Zbigniew Łuczyński, psycholog dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska, naukowiec i sportowiec prof. Jan Ślężyński, legenda polskiej muzyki Skaldowie, pisarka Sylwia Chutnik, szef kuchni Marcio Ghia i wiele innych osób.

Wydarzenie jest wspierane ze środków publicznych i odpowiedzialnych społecznie partnerów, m.in.: Promedica24, Takeda, MetLife, Synexus, Senior Apartments, Uwaga!, Fundacja Geers Dobry Słuch, CSW, DOZ, Nałęczów Zdrój, JZO, Akademia Kulinarna Whirlpool.

Zapraszamy do zapoznania się z bogatym programem Pikniku Pokoleń:

Parada Seniorow 2016 (15)

Główna scena muzyczna

Przed budynkiem Centrum Sztuki Współczesnej stanie wielka scena muzyczna, pod którą przygotujemy zarówno miejsca siedzące jak i stojące.

 • 13.00 – Dancing Międzypokoleniowy pod wodzą DJ Wiki + pokazy zawodowych tancerzy.
 • 14.00 – Koncert SKALDÓW. Legenda polskiej muzyki rozrywkowej jest

na scenie już 51 lat. Zespół wystąpi w pełnym składzie koncertowym.

 • 16.00 – Kobieta do Zjedzenia. Widowisko muzyczne z udziałem aktorki Magdaleny Smalary oraz zespołu instrumentalnego. Piosenka, dowcip i jedzenie w tle.
 • 17.00-19.00 – Dancing Międzypokoleniowy pod wodzą DJ Wiki + DJ-e młodszego pokolenia.

Parada Seniorow 2016 (9)

Scena Dziedziniec – Strefa Słowa

Na zadaszonym i klimatyzowanym dziedzińcu budynku Centrum Sztuki Współczesnej ustawimy scenę i widownię na 300 osób. Na tej scenie odbędą się spotkania, debaty

i występ kabaretowy.

 • 13.30 – Jak radośnie przejść przez życie? To pytanie zada dziennikarz

i reportażysta Mariusz Szczygieł, a odpowie na nie legendarna aktorka teatralna

i filmowa Zofia Czerwińska.

 • 14.30 – Pasja przede wszystkim. Dziennikarz i performer Rafał Betlejewski (telewizja TTV) porozmawia z seniorami i seniorkami, których charakteryzują wyjątkowe pasje. Wystąpią aktorka i modelka Helena Norowicz, podróżnik Włodzimierz Ziółkowski, joginka śmiechu Joanna Barciszewska, biegaczka Barbara Tukendorf.
 • 15.30 – Co z tymi facetami? Lekka dyskusja, w czasie której zastanowimy się czemu panowie 60+ tak często ograniczają swoją aktywność społeczną. Rozmowę poprowadzi pisarka, laureatka Paszportu Polityki, Sylwia Chutnik, z którą rozmawiać będą aktorka Krystyna Sienkiewicz, psycholog dr Ewa Woydyłło-Osiatyńska i aktywny akademik i sportowiec prof. Jan Ślężyński. Patronem debaty jest Senior Apartments.
 • 16.30 – Stylowo w każdym wieku. Jak wyglądać modnie i czuć się ze sobą dobrze w każdym wieku, opowiedzą Prezydentowa Jolanta Kwaśniewska, znana projektantka Joanna Klimas oraz inni goście.
 • 17.30 – Kabaret Filip z Konopi Filipa Borowskiego z gościnnym udziałem Krystyny Sienkiewicz oraz Danuty Stankiewicz.

Parada Seniorow 2016 (26)

Zielona Polana

Na terenie CSW znajduje się wyjątkowy park, a w jego centralnym miejscu zielona polana. Stanie tam plenerowa restauracja, strefa wypoczynku z leżakami i kocami, a także strefa warsztatów kulinarnych i ruchowych.

 • Bądź fit w każdym wieku. Warsztaty ruchowe z Ewą Chodakowską. Ewa Chodakowska, mistrzyni fitnessu, od której uczą się miliony Polek zaprasza na międzypokoleniową sesję ćwiczeń dostosowaną do osób w każdym wieku. Ćwiczmy razem niezależnie od tego czy mamy lat 10, 40 czy 70.
 • Warsztaty Akademii Kulinarnej Whirlpool prowadzone przez włoskiego mistrza kuchni Marco Ghię. Zapraszamy na cztery czterdziestominutowe warsztaty, które odbędą się przy długim stole mieszczącym aż pięćdziesiąt osób. Wirtuoz kulinarny Marco Ghia będzie nie tylko przygotowywał pyszne makarony i pizze, ale podzieli się z uczestnikami Pikniku również barwnymi opowieściami i anegdotami związanymi z włoską kuchnią i włoskim stylem życia.
 • W zdrowym ciele duch też zdrowy. Warsztaty ruchowe Erwiny Ryś-Ferens. Warsztaty ruchowe dla Dojrzałych Wspaniałych prowadzone przez panczenistkę, olimpijkę, mistrzynię Europy i Świata Erwinę Ryś-Ferens. Sponsorem warsztatów jest Fundacja Generis.

 

Akcja Zauważeni

Redakcja programu TVN „UWAGA!” znana ze społecznego zaangażowania i inicjatyw obywatelskich; rozpoczyna akcję „ZAUWAŻENI”. Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi na polskich seniorów, ich potencjał oraz potrzebę wzmacniania więzi międzypokoleniowych. Podczas „Pikniku Pokoleń” redakcja zapewni wiele atrakcji, które poprowadzą znani dziennikarze i gwiazdy:

 • Zbigniew Łuczyński – prezenter i dziennikarz telewizyjny, poprowadzi warsztaty „Joga umysłu” czyli łatwe sposoby na podniesie sprawności naszego mózgu;
 • Dorota Williams – stylistka gwiazd, dziennikarzy, prezenterów i aktorów opowie o modzie i zaproponuje metamorfozę wybranych uczestników pikniku;
 • Ewa Chodakowska – trenerka fitness, poprowadzi „Ćwiczenia dla seniorów i juniorów”.

Podczas pikniku będziemy poszukiwać seniora/seniorki, który poprowadzi specjalne wydanie programu „UWAGA”.

Parada Seniorow 2016 (12)

Warsztaty w przestrzeni parku

Na terenie Parku znajdziecie kilkadziesiąt stoisk z ciekawymi atrakcjami, a także strefę warsztatową. W każdym momencie będziecie mogli wybrać jeden z kilku równolegle odbywających się warsztatów przygotowanych przez naszych partnerów i sponsorów. Nie będą potrzebne żadne zapisy. Wybrane warsztaty:

 • Warsztaty taneczne z Akademią Isadory.Tango? Samba? A może dance-hall? Dla każdego coś miłego znajdzie się w trakcie kolejnych sesji tanecznych przygotowanych przez tancerzy z warszawskiej Akademii Izadora.
 • Warsztaty gliniarskie. Na Piknik przyjedzie specjalny piec do wypalania gliny, a każdy uczestnik będzie mógł zrobić pod okiem instruktora ozdobę lub kubek. Po wysuszeniu będziecie mieli niepowtarzalne pamiątki do zabrania do domu.
 • Joga Śmiechu. Śmiech to zdrowie? Udowodni to joginka Joanna Barciszewska, która zaprosi na specjalne sesje ze śmiechem w tle. Czy to profilaktyka, czy już terapia? Na pewno sprawdzimy!
 • Nordic Walking. Zielony park to znakomite miejsce na ćwiczenia z kijkami. Ma je wielu, ale niewielu z nich poprawnie korzysta. Stowarzyszenie Trzy Kroki pokaże jak dobrze używać kijków i urozmaicić swoje spacery.
 • Strefa Juniora i nie tylko. Parada i Piknik są także impreza dla przyszłych seniorów. Zapraszamy dzieci do specjalnej strefy, w której czekać będą na nie zabawki, trampolina, materiały plastyczne i wykwalifikowani animatorzy. Wszyscy juniorzy wraz z babciami i dziadkami stworzą razem pamiątkowy obraz.
 • ABC Rehabilitacji Fizjoterapeutka Joanna Palmowska zaprasza do udziału
 • w bezpłatnym treningu „Zdrowe stawy”. Ćwiczyć będziemy na stojąco, bez konieczności posiadania stroju sportowego.

… oraz wiele innych warsztatów przygotowanych przez partnerów i sponsorów Parady i Pikniku.

Jedzenie i picie

 • W cenie do 4 zł za porcja przygotujemy: Ciepłe dania piknikowe, grillowane i gotowane, mięsne i bezmięsne.
 • Bezpłatnie oferujemy: słodkie wypieki, owoce cytrusowe, polskie jabłka, wodę mineralną i napoje owocowe.
 • Do tego można będzie kupić: Zimne piwo w bardzo dobrej cenie; pajdę zdrowego chleba na zakwasie z hummusami i pastami ręcznie robionymi przez członków spółdzielni socjalnej Projekt Spółdzielnia; większe zestawy obiadowe, ciasta itp.

Strefa Zdrowia Centrum Medycznego Synexus

W strefie zdrowia będą Państwo mogli skorzystać z licznych bezpłatnych badań: mi.n. pomiar ciśnienia, bmi, tkanki tłuszczowej, cukru. Przy stoisku na uczestników będzie czekał wykwalifikowany personel który z przyjemnością opowie uczestnikom

o prowadzonych w placówkach badaniach kontrolnych, a każdy senior, który odwiedzi stoisko Centrum Medycznego Synexus otrzyma od drobny upominek. Dodatkowo, dla wszystkich uczestników Parady Seniora przygotowaliśmy chroniące przed słońcem czapki z daszkiem oraz zielone balony symbolizujące siłę, witalność i pogodę ducha uczestników Parady Seniorów!

Oprowadzanie po wystawach Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski

Sztuka nowoczesna wydaje się Wam niezrozumiała? Zapraszamy więc na oprowadzanie po wystawach z kuratorami. Jedno oprowadzanie potrwa pół godziny i dostarczy Wam niezapomnianych wrażeń z kontaktu z twórczością współczesnych artystów. Oprowadzania

zaczynają się o godz. 15.00 i 16.00; zbiórka przy Punkcie Informacji w hallu CSW.

Parada Seniorów 2016

Dołącz do nas na Facebooku: https://www.facebook.com/ParadaSeniorowIPiknikPokolen/

Bądź na bieżąco: http://parada.zaczyn.org/

Zobacz co jeszcze robimy: http://zaczyn.org/

Parada Seniorow 2016 (7)

Bądźcie na Paradzie i Pikniku 25 czerwca w sobotę!

Add a Comment