Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
SeniorLO 50+ 1/2014 - Seniorlo 50+

SeniorLO 50+ 1/2014

1_2014


Drodzy Czytelnicy!

Oddajemy w Wasze ręce pierwsze wydanie SeniorLO 50+. Życie nie kończy się po 30, 40, 50… wraz z upływającym czasem odkrywamy nasze potrzeby, zdobywamy nowe doświadczenia, nabieramy coraz więcej chęci do życia. Jak żyć w zgodzie z naturą, szanując środowisko ze świadomością, że patrzą i biorą z nas przykład następne pokolenia? Jak cieszyć się z każdego dnia, angażować wszystkie zmysły, nie zagubić w świecie coraz to nowszych technologii, nadążać za postępem, stale być młodym duchem?

Henry Ford zmienił nasze życie dzięki 
praktycznym samochodom w przystępnych cenach. Warto znać jego słowa:
„Każdy, kto przestaje się uczyć jest stary, bez względu na to, czy ma 20, czy 80 lat. Kto kontynuuje naukę, pozostaje młody. Najwspanialszą rzeczą w życiu jest utrzymywanie swojego umysłu młodym”.

Tego chcielibyśmy dla Państwa i dla siebie, dlatego zapraszamy wszystkich do współtworzenia naszej publikacji. Już teraz zachęcamy do zadawania nurtujących pytań, żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

Serdecznie zapraszam do odkrywania!
Agnieszka Karpińska
Redaktor naczelny

 

W numerze:spis_1_2014

29 kwietnia – Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Komisja Europejska w 2011 roku ustaliła 29 kwietnia jako Dzień Solidarności Międzypokoleniowej (European Day of Solidarity between Generations). Jego celem jest promowanie komunikacji i porozumienia międzypokoleniowego oraz Unii Europejskiej przyjaznej wszystkim grupom wiekowym.

http://seniorlo.org/29-kwietnia-europejski-dzien-solidarnosci-miedzypokoleniowej/


Program Oswajanie Starości

Fundacji Jolanty Kwaśniewskiej „Porozumienie Bez Barier”


Spalanie odpadów w domowych piecach to trucie naszych organizmów!

http://seniorlo.org/spalanie-odpadow-w-domowych-piecach-to-trucie-naszych-organizmow/


Starość jest na topie!

Rozmowa z DJ Wiką (właściwie Wirginią Szmyt) – najstarszą polską didżejką (niedawno skończyła 75 lat!), propagatorką aktywnej emerytury i animatorką seniorów. Od 14 lat prowadzi potańcówki dla osób 50+ w jednym z warszawskich pubów oraz okolicznościowe imprezy w Polsce i za granicą.

http://seniorlo.org/starosc-jest-na-topie/


Informatyzacja

Według najnowszych danych zawartych w raporcie „Cyfrowa przyszłość Polski” aż 78% Polaków powyżej 50. roku życia nie korzysta z internetu.

http://seniorlo.org/informatyzacja/

 


POBIERZ CAŁY NUMER


 

Add a Comment