Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
SeniorLO 50+ 4/2015 - Seniorlo 50+

SeniorLO 50+ 4/2015

okł
Drodzy Czytelnicy „SeniorLO 50+”!


Trzymacie w rękach kolejne wydanie naszego 
czasopisma. Niezmiernie cieszy nas fakt, iż grono naszych Czytelników stale rośnie. Cały czas dążymy do tego, aby pismo było tworzone nie tylko przez naszą redakcję dla Państwa, ale i przez Państwa.

Już w tym numerze, zgodnie z pojawiającymi 
się sugestiami, artykuł na temat zielonych zakątków Polski. Po zimie to idealny czas na odkrywanie uroków otaczającej nas przyrody. Na pierwszą wizytę wybraliśmy Kaszuby. Region ten jest ciekawy i różnorodny nie tylko pod względem krajobrazu, ale także historii i kultury. Gdzie zabierzemy Państwa następnym razem…? Czekamy na propozycje.

To jak wygląda świat wokół nas, zależy od nas samych. Wiemy, ile problemów może przysparzać 
odpowiednie postępowanie z powstającymi w naszych domach odpadami. W tym numerze prezentujemy drugą część cyklu dotyczącego prawidłowej segregacji odpadów. Tym razem tematem są odpady niebezpieczne, na które należy zwrócić szczególną uwagę ze względu na ich właściwości. Mamy nadzieję, że wiedza ta okaże się pomocna. Nadeszła wiosna, a wraz z nią więcej chęci na aktywność na świeżym powietrzu. Miło jest po wspólnym wysiłku mieć z kim dzielić ławkę w parku. Polecam artykuł Miłość nie pyta o wiek, a w nim historię o parze, która odnalazła się po latach. Czasem warto poczekać. Życie jest na tyle zaskakujące, iż nigdy nie wiemy, co jeszcze może nas spotkać.

Serdecznie zapraszam do lektury. Chętnie zobaczymy, dokąd trafia „SeniorLO 50+”. Chcemy 
bliżej poznać naszych Czytelników, dlatego czekamy na Państwa zdjęcia – te na tle przyrody będą najbardziej cenne.

Z wiosennymi 
pozdrowieniami,
Agnieszka Karpińska
Redaktor naczelny

spis

W numerze:

Jak uprawiać zioła w domu?

Czy jest lepszy sposób na wzbogacenie domowych potraw nutą świeżości i aromatu od dodania do nich świeżych ziół? Chyba nie! Ale skąd wziąć na co dzień świeże zioła, gdy za oknem przedwiośnie? Rozwiązanie jest proste – z kuchennej doniczki.

http://seniorlo.org/uprawiac-ziola-domu/

Tajniki prawidłowej segregacji – odpady niebezpieczne

Selektywna zbiórka odpadów, mimo iż z pozoru wydaje się prosta, kryje w sobie przynajmniej kilka skomplikowanych tematów. Doskonale o tym wiemy i nie boimy się podejmować tych bardziej zawiłych aspektów segregacji. Zachęcamy do zapoznania się ze wskazówkami dotyczącymi „palącego” i „wybuchowego” problemu selektywnej zbiórki odpadów niebezpiecznych.

http://seniorlo.org/tajniki-prawidlowej-segregacji-odpady-niebezpieczne/

Kompostownik w ogrodzie

Serce mojego ogrodu – tak często mówią ogrodnicy o swoich kompostownikach. Dlaczego są one tak ważne, jakie spełniają funkcje i czy naprawdę są nam niezbędne? O tym w poniższym artykule.

Kto chce spędzić dobre wczasy, niech w kaszubskie jedzie lasy…

Kaszuby zachwycają licznymi czystymi jeziorami, łączącymi je rzekami i bogatymi w zwierzynę lasami. Dzięki
temu, że są one znacznie mniej popularne niż Mazury, możemy cieszyć się spokojem i ciszą, a w wielu zbiornikach wodnych znaleźć rośliny i zwierzęta, których obecność potwierdza niemal zupełny brak skażenia cywilizacją.

http://seniorlo.org/kto-chce-spedzic-dobre-wczasy-niech-w-kaszubskie-jedzie-lasy/

Miłość nie pyta o wiek…

Wraz z nadejściem wiosny wszystko dookoła budzi się do życia. My również budzimy się z zimowego snu i mamy więcej energii, optymizmu i ochoty na aktywne spędzanie wolnego czasu. Jednocześnie w każdym z nas, niezależnie od wieku, budzą się uczucia i pragnienie bliskości. Natura rozkwita, a w naszych sercach kwitnie potrzeba miłości – chcemy kochać i być kochani. Jak wygląda miłość po pięćdziesiątym roku życia?

http://seniorlo.org/milosc-nie-pyta-o-wiek/

Gdzie są smaki z tamtych lat…?

Wydaje się, że dzisiaj możemy kupić wszystko – sklepowe półki uginają się pod ciężarem różnego rodzaju wędlin, nabiału, pieczywa. Młode pokolenia nie pamiętają już czasów, kiedy w sklepach był tylko ocet, a po czekoladę, śledzie czy pomarańcze ustawiały się kilometrowe kolejki. Niestety, często w parze z ilością nie idzie jakość, a smak świątecznej szynki sprzed lat jest już tylko mglistym wspomnieniem…


POBIERZ CAŁY NUMER


 

Add a Comment