Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-content/plugins/my-wp-translate/includes/class-my-wp-translate-po-parser.php on line 186
Jak wykorzystać wodę deszczową - Seniorlo 50+

Jak wykorzystać wodę deszczową

Każdego roku tysiące litrów wody deszczowej bezproduktywnie przepływa przez rynny naszych domów. A szkoda, bo czystą deszczówkę można wykorzystać na wiele sposobów. A przy tym jest całkowicie za darmo. Rozwiązanie okazuje się jednak nie tylko proste, ale i ekologiczne – praktycznym wykorzystaniem wody deszczowej jest zamontowanie instalacji wykorzystującej deszczówkę w domu i w ogrodzie.

Systemy zbierania wody deszczowej są łatwe w utrzymaniu i proste w montażu, a łączny koszt ich instalacji i eksploatacji jest znacznie mniejszy niż systemów oczyszczania czy pompowania wody. Także ich konserwacja nie wymaga wiele czasu ani energii.
Odzysk deszczówki możemy przeprowadzić na kilka sposobów. Należy pamiętać, by zbiornik na deszczówkę zainstalować w zacienionym miejscu, by nie rowijały się w nim glony. Pojemnik taki powinien mieć przykrywkę, by nie wpadały do niego liście i owady i by nie stanowił zagrożenia dla dzieci i zwierząt.

Najprostszy i najpopularniejszy sposób, to gromadzenie wody deszczowej w drewnianej beczce lub w cysternie z tworzywa sztucznego. Są też specjalne naziemne i podziemne systemy zbierania wody deszczowej.

Więcej przeczytasz na www.ekologia.pl

Add a Comment